YEŞİL OSB BAŞVURUMUZU YAPTIK…

Çok değerli Sinerji okurları,
 
Yönetim Kurulumuzun doğru ve yerinde hamleleri, sanayicilerimizin destekleri, Bölge Müdürlüğümüzün yeni yatırımları ve iyileştirmeleri sayesinde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.
 
Yoğun çalışma temposu ile geçen bu dönem, Bölgemizle ilgili altyapı yatırımlardan dış ekonomik temaslara, kuvvetlendirerek sürdürdüğümüz üye ilişkilerinden sosyal sorumluluk projelerine kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle dolu dolu geçiyor.
 
2020 ve 2021 ile 2022’nin ilk yarısını tüm dünyayı saran COVİD 19 pandemisi ile geride bıraktık.
 
Bu dönem pandeminin etkisiyle reel sektör için zor denilebilecek bir süreç olsa da üretim, ihracat ve istihdama yönelik çalışmalar kesintisiz devam etti. Sonuç itibariyle baktığımızda ülkemiz yine birlik ve beraberlik içinde her şartta olduğu gibi bu zorlu günlerde de istihdamı, ihracatı, üretmeyi ve ürettikçe büyümeyi sürdürdü.
 
Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız faaliyetler sayesinde Bölge Müdürlüğümüzün mali altyapısını güçlendirerek hem yatırımlarımızı sürdürdük hem de pozitif görünüme geçtik.
 
Geride bıraktığımız dönemde yaptığımız faaliyetlerimize baktığımızda;
  • Emek Köy Su Depoları ile OSB’miz arasındaki yaklaşık 4 kilometrelik su hattında revizyon çalışması yaptık. Buradaki çelik boruları polietilen borularla değiştirerek proses suyu iletim hattının yenilenmesini tamamladık.
  • BOSEN şalt sahasında trafo değişimlerini gerçekleştirildik.
  • Bölgemizdeki firmaların çatı üstü GES yatırımlarına yönelik çalışmalarına en üst düzeyde yardımcı olundu.
  • İmar-İnşaat çalışmaları kapsamında 10 km tretuvar ve otopark yapımı 5 km asfaltlama çalışmasını tamamladık. Asfaltlama çalışmalarımız hızla devam ediyor.
  • Atıksu arıtma tesisimizle ilgili rehabilitasyon çalışmalarımız devam etmekte olup bu kapsamda AAT 2 Biyolojik Arıtma revizyonunu tamamladık.
  • Bölge içi güvenliğimizin devamlılığı anlamında 2 güvenlik devriye ekibimiz 7 gün 24 saat görev başındadır. Yine İtfaiyemiz ve acil sağlık hizmetleri için ambulans ve sağlık personeli görevlerini sürdürmektedir.
  • Bölgemiz içindeki Atatürk Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte çalışmalarımız sayesinde kalifiye eleman yetiştirilmesi için eğitime katkılarımız devam ediyor.   
 
Ayrıca, arsa tahsislerini yaptığımız Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü hizmet binalarını bölgemize taşıyarak sanayicimize tek durak ofis anlayışı ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Araç filomuzu, enerji nakil hatlarımızı, doğalgaz altyapımızı, arıtma tesisimizi, su üretim tesisimizi, itfaiye ekibimizi güçlendirerek sanayicilerimize; kesintisiz, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.
 
Yeşil OSB için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza başvurumuzu yaptık. Bu bizi pozitif yönde ayrıştıracak, tasarruf, verimlilik, sürdürebilirlik, global ortamda ihracat yapan firmalarımıza rekabet üstünlüğü ile birlikte ihracatlarında artış sağlayacak. Bununla ilgili çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Yine bu kapsamda karbon salınımını düşürmek suretiyle her zaman önem verdiğimiz çevre hassasiyetlerine de yoğunlaşmış olacağız.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken sağlık ve mutlulukla işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 
Hüseyin DURMAZ
Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri