2024’E YENİ UMUTLARLA BAŞLADIK…

Çok değerli Sinerji okurları,

Tarihin tozlu sayfaları 2023’ü küresel anlamda zor bir yıl olarak yazacaktır.

Bir taraftan dünya genelinde muhtelif sıkıntılar yaşanırken, diğer taraftan ülkeler arasındaki sınırlar neredeyse kalkarak bölgesel güçler oluşuyor.

Globalleşmenin getirdiği rekabet ise şartları her geçen gün zorlaştırıyor.

Dünyada bunlar yaşanırken Ülke olarak 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler, yaşanan kayıplar hepimizi derinden üzdü. Türk insanı olarak her zamanki gibi zor günlerde birlik, beraberlik ve dayanışmamızın sonucu yaralar kısa sürede sarılmaya çalışıldı. Yüzyılın felaketi olarak kabul edilen depremlerde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz.

Bu arada 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladık.

Sevinçte ve tasada bir olmayı başaran bu millet, cumhuriyetinin 100. yılında da bu birlik ve beraberliğini bir kez daha gösterdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bu topraklarda yaşayan tüm insanların özgür ve eşit bir şekilde yaşayabilmeleri için büyük bir mücadele verdiler. Bu mücadelenin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti, tüm dünyaya örnek bir demokrasi ve özgürlük ülkesi olmuştur.

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Onların emanetine sahip çıkmak ve Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşımak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Değerli Sinerji Okurları,

2023 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak durmadan çalışmamızı sürdürdük. Bölgemizde faaliyette bulunan fabrikalarımızın üretimlerini aksatmadan sürdürebilmeleri için altyapı ve üstyapı çalışmalarından değişik konulardaki bilgilendirme seminerlerine ve tabii ki sosyal sorumluluk çalışmalarına kadar hiç boş durmadık.

Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de Yeşil OSB olma kararımızdı ve bu konuda başvurumuzu yaptık.

Türkiye’nin ilk OSB’si olarak, Yeşil OSB konusunda da diğer bölgelere örnek olmayı sürdürüyoruz. Konuyla ilgili bölgemizdeki fabrikaların yetkililerini Yeşil OSB Sertifikasyon Sistemi hakkında bilgilendirilmesi amacıyla “Yeşil Dönüşüm Semineri” düzenledik.

2024 yılında da aynı tempoda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Yeni umutlarla girdiğimiz 2024 yılının sağlık başta olmak üzere mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle yazımı tamamlarken işlerinizde başarılar temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hüseyin DURMAZ

Bursa OSB Yön. Kur. Bşk.

 

Başkan
Bursa Çevre Merkezi
Tekstil Kümesi

Ekonomik Veriler

Ekonomik Veriler

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

BOSB Foto Galeri

BOSB Foto Galeri